Quantcast
Channel: Building.Lv Forums
Viewing all articles
Browse latest Browse all 43058

Re: Sienu krāsošana ar Luja

$
0
0
Krāsošanas ABC, jeb kā mēs to darām :)
Jārullē ar aprēķinu, lai visātrāk un ar vismazāku kustību skaitu vienmērīgi izplatītu krāsu pa virsmu. Jo ilgāk rullē, moca un aiztiek krāsu, jo vairāk tā tiek apžāvēta. Rezultātā tikko uzkrāsotā sleja ir jau pusapžuvusi un sabiezējusi un, kamēr mēs klājam nākošo sleju, iepriekšējā jau ir apžuvusi tik daudz, ka abas slejas savienojot, rullis šajā apžuvušajā slejā atstāj pēdas, kuras vairs pašas neizlidzinās. Tā arī parasti rodas ruļļu pēdas.
Ja krāsa tiek uzklāta ātri un veikli, respektīvi tiek atstāta uz virsmas tik šķidra, ka var labi pašizlīdzināties un savienoties, nekādu pēdu nav un viss ir jauki.
Rullēšanu sāk no plānotās slejas paša vidus, izplatot krāsu vienmērīgi gan uz augšu, gan apakšu, un tad arī nedaudz pa labi un pa kreisi, savienojot ar iepriekšējo sleju. Sākot klāt krāsu, pilno rulli uzreiz neizspiež pašā sākumā vienā vietā, bet gan pakāpeniski - visas slejas garumā. Ar ruļļa spiešanu vispār jāuzmanās, lai to neizspiež par sausu. Tad atkal sākas krāsas izstiepšana un žāvēšana. Te arī ir vietā teiciens - "krāso visu laiku tā lai rullis šļakst", jo, ja vairs nav skaņas, tad rullis jau ir par sausu.
Krāsošanas kustības ir iespējami garas - no pašas augšas līdz pašai lejai.
Kā jau rakstīju, pēdējos ruļļa vilcienus vienmēr veic viegli un tikai vienā virzienā, nedaudz atslogojot ruļļa malu, kas vērsta gatavās, nokrāsotās virsmas virzienā, lai mazinātu jebkādu līniju un krāsas valnīšu veidošanās iespēju gatavajā (pabeigtajā) pusē.

Viewing all articles
Browse latest Browse all 43058

Trending Articles